Piłka gimnastyczna - czy warto na niej ćwiczyć?

2018-06-14

Gimnastyka przy użyciu piłek cieszy się coraz większą popularnością. Jest ona nie tylko efektywna, ale również przyjemna. Warto również dodać, że dzięki temu niepozornemu przyrządowi można zmusić do pracy wiele mięśni jednocześnie. Wynika to z kształtu piłek do ćwiczeń - są one okrągłe (ewentualnie owalne, jak w przypadku piłek fasolek), a więc ciężej na nich utrzymać równowagę. Podświadomie aktywujemy mięśnie, pomimo tego, że nie skupiamy się na tym.

Wzmocnienie mięśni głębokich

Piłka do ćwiczeń dociera nawet do mięśni głębokich, co jest niezwykle ważne do tego, aby utrzymać prawidłową postawę ciała. Dzięki temu sylwetka przestaje być przygarbiona i łatwiej utrzymać kręgosłup w odpowiednim położeniu. Mięśnie głębokie stanowią pewnego rodzaju "podparcie" dla ludzkiego szkieletu. Jeśli są one zbyt słabe, to istnieje duże prawdopodobieństwo przeciążenia układu kostnego.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Fitness na piłkach do ćwiczeń pozwala spalić ogromną ilość tkanki tłuszczowej. Tego rodzaju aktywność polecana jest w szczególności osobom z dużą nadwagą, które pragną wzmocnić swoje ciało i pozbyć się zbędnych kilogramów. Plusem tego rozwiązania jest to, że ćwiczenie na piłkach nie są obciążające. Poprawiają one ruchomość stawów, przez co wykorzystuje się je nie tylko podczas ćwiczeń, ale również rehabilitacji. Dodatkowo usprawniają one prace narządów wewnętrznych, a także zmniejszają napięcie nerwowe.