W jaki sposób ćwiczyć na bieżni?

2016-05-10

Nowoczesne kluby fitness posiadają zwykle szeroki wybór różnych urządzeń, na których można ćwiczyć. Początkujący bywalcy często nie wiedzą, gdzie zwrócić wzrok. Najbardziej znajomo wygląda klasyczna bieżnia treningowa - i to od niej warto zacząć.


Ćwiczenia na bieżni - dla kogo?


Bieżnia przyda się nie tylko tym osobom, które chciałyby schudnąć. To świetny pomysł na trening wytrzymałościowy oraz dla biegaczy, gdy aura za oknem nie sprzyja ćwiczeniom w terenie. Bieg jest ćwiczeniem angażującym całe ciało. W dodatku człowiek jest przystosowany swoją budową do długich biegów, więc jest to ruch niezwykle naturalny. To dobry wybór także wtedy, gdy w pobliżu nie ma dogodnych terenów do biegania.


Jakie korzyści przynosi używanie bieżni treningowej?


Na bieżni ćwiczy się głównie w celu spalenia tkanki tłuszczowej oraz podniesienia wytrzymałości organizmu. Można stosować plan treningowy typowy dla cardio lub bardziej wyczerpujący, interwałowy. To również świetny sposób na wdrożenie się do regularnego biegania.


Rozgrzewka i do boju!


Niezależnie od celu, jaki przyświeca nam gdy rozpoczynamy treningi na bieżni, na pewno warto poradzić się doświadczonego trenera. I przede wszystkim - nigdy nie zapominać o uczciwej rozgrzewce oraz piciu wody!