Jak zadbać o swój kręgosłup

2015-06-09

Mamy i babcie bardzo często ganią swoje dzieci i wnuki za zgarbioną postawę. No i mają w tym sporo racji. Nawyki, które wyrobimy sobie w dzieciństwie, zostaną nam już na całe życie. Jeśli jednak nie potrafiliśmy temu zapobiec, a teraz bardzo często odczuwamy bóle kręgosłupa, możemy je odrobinę zmniejszyć.

Ćwiczenia na dobrą postawę

Wbrew pozorom proste ćwiczenia mogą znacznie wpłynąć na nasz kręgosłup. Wystarczy, że będziemy codziennie rozciągać obolały odcinek. Róbmy to jednak bardzo delikatnie. Znakomite efekty może również przynieść dłuższa rehabilitacja zalecona przez ortopedę.

Zdrowy sen

Praktycznie 1/3 swojego życia poświęcamy na sen. Powinien więc on być wysoko jakościowy i komfortowy. Nasze ciało musi się wtedy ułożyć w odpowiedniej pozycji. Pomogą nam to osiągnąć specjalne poduszki ortopedyczne. A czym one są?

Poduszka ortopedyczna dobra na wszystko

Takie poduszki najczęściej wykonuje się z elastycznej pianki. Jest ona dosyć miękka. Bardzo często korzysta się np. z pianki termo-elastycznej. Pod wpływem temperatury ciała zmienia ona swoją elastyczność, a tym samym swój kształt. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do odcinka szyjnego.

To bardzo ważne, aby w każdym wieku dbać o swój kręgosłup. Jeśli będziemy tak robić, z pewnością jeszcze przez dłuższy czas utrzymamy się w doskonałej formie. Dzięki temu zapobiegniemy również powstawaniu nieprzyjemnych urazów kręgosłupa.