Jak zadbać o osobę niepełnosprawną

2015-06-12

To oczywiste, że nikt z nas nie chciałby mieć problemów ze sprawnością. Niestety, z powodu różnych wypadków pewne dolegliwości mogą się same pojawić. Jeśli więc mamy w swojej rodzinie osobę niepełnosprawną, należałoby jej jakoś pomóc i ułatwić całe życie. Jak to zrobić?

Tutaj najważniejsza jest stała opieka oraz ciągła uwaga. Jeśli jednak nie mamy czasu, aby ciągle zajmować się chorą osobą, zamówmy dla niej specjalnego lekarza. To właśnie dzięki niemu rehabilitacja stanie się dużo prostsza. Pamiętajmy jednak, że każdy człowiek potrzebuje kontaktu z rodziną. Już samo spędzenie czasu z chorą osobą pomoże jej powrócić do formy. Warto również zadbać o prawidłową higienę takich osób. W końcu poprzez ciągłe leżenie i bezruch mogą pojawić się pierwsze, niepokojące dolegliwości. Jedną z nich są bolesne odleżyny. Aby im zapobiec, warto zainwestować w specjalny materac. Materace przeciwodleżynowe znajdziemy obecnie w wielu sklepach z asortymentem medycznym. Takie materace posiadają specjalne komory. Napełniają się one powietrzem naprzemiennie i automatycznie. Dzięki temu punkt podparcia leżącej osoby ciągle się zmienia. A to może uchronić ją przed powstaniem odleżyn.

Dbanie o osoby niepełnosprawne wymaga oczywiście poświęcenia sporej ilości czasu. Warto to jednak zrobić, bo przecież każdemu z nas zależy na naszej rodzinie. Dzięki temu chory na pewno dużo szybciej powróci do zdrowia i formy.