Kiedy stosować kinesiotaping?

2018-10-15

Plastrowanie dynamiczne to pewna nowość na rynku, która ma na celu pomoc osobom zmagającym się z bólem stawów, mięśni, czy wiązadeł.Doskonale sprawdza się u osób, którym nie pomogły żadne inne metody leczenia. Niestety takich przypadków jest coraz więcej. Bardzo dużo młodych osób ulega kontuzjom lub ma problemy uwarunkowane genetycznie.W takim przypadku bardzo często kinesiotaping https://www.orteo.pl/kinesiology-taping jest jedynym, co może faktycznie skutecznie pomóc.

Kiedy warto się na niego zdecydować?

Z całą pewnością wtedy, gdy nie pomagają doraźne środki farmakologiczne ani ćwiczenia ustalone przez rehabilitanta. Plastry kinesiotaping nakleja się na bolące części ciała na okres kilku tygodni, ale ta kwestia zawsze jest ustalana indywidualnie, w zależności od tego, jak przebiega całe leczenie i jak chory na nie reaguje. 

Kinesiotaping jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza przy urazach mechanicznych

Należy jednak pamiętać, że nie wolno naklejać tych plastrów na własną rękę i zawsze należy wybrać lekarza, który posiada przeszkolenie z tej dziedziny, a przede wszystkim i doświadczenie. Naklejanie tych plastrów wcale nie jest łatwą kwestią i to właśnie od sposobu, w jaki zostaną one naklejone, zależeć będzie ich skuteczność oraz to, jak długo utrzymają się na bolących miejscach. W dobrych warunkach plastry te są całkowicie wodoodporne i powinny utrzymywać się na powierzchni skóry nawet do kilku tygodni bez odklejania się.