Na co zwrócić uwagę, wybierając lekarza rodzinnego?

2018-09-03
Wybór lekarza rodzinnego to istotna sprawa dla każdej osoby ubezpieczonej, która chce korzystać z opieki publicznej służby zdrowia. Wybierając lekarza rodzinnego, warto zawracać uwagę na kilka aspektów, które z czasem mogą okazać się niezwykle ważne, a które nie zawsze bierzemy pod uwagę wypełniając deklarację wyboru. W końcu lekarz rodzinny Białystok jest po to, by nam pomóc, a świadczenia medyczne były zawsze łatwo dostępne i wygodne dla pacjenta.

Dostępność gabinetu

Warto brać pod uwagę godziny pracy gabinetu lekarskiego - im szerszy zakres świadczonej opieki, tym mniejsze kolejki i jednocześnie większa elastyczność dla samego pacjenta.

Umowa z laboratorium

Kolejna sprawa której można się przyjrzeć to laboratorium z którym ma umowę gabinet lekarza rodzinnego. Dobrze, jeśli jest to znana placówka, która oferuje możliwość podglądania wyników badań online i ewentualnie dokupienia badań płatnych. Czekanie na wyniki do kolejnego dnia roboczego to już przeżytek!

Opinie na temat lekarzy

Zanim złożymy deklarację, warto sprawdzić opinie na temat konkretnych lekarzy, ich podejścia do pacjenta i doświadczenia. W końcu nikt nie lubi chodzić do lekarza, który bagatelizuje problemy pacjentów, niechętnie wypisuje skierowania czy recepty.

Rezerwacja terminu online

Sposobem na rozładowanie kolejek i wygodną rezerwację terminu do lekarza jest jego rezerwacja drogą online. Coraz więcej nowoczesnych gabinetów oferuje taką możliwość dla swoich pacjentów sprawdź na https://www.cmryska.pl/lekarz-rodzinny-w-bialymstoku/, którzy bardzo chętnie z niej korzystają - warto więc skupić uwagę na szukaniu lekarza rodzinnego, oferującego taką możliwość.