W czym może pomóc masa plastyczna?

2018-08-10

Masy plastyczne do rehabilitacji cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, w czym mogą one pomóc. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą poznać zastosowanie plastycznej masy.


Jakie zastosowanie?


Masa plastyczna z Orteo bardzo skutecznie rozluźnia napięcie i obolałe mięśnie. Dzięki prostym ćwiczeniom można redukować naprężenie mięśni. Nowoczesne masy plastyczne wykorzystywane są na szeroką skalę przede wszystkim w ćwiczeniach dłoni, nadgarstków i całego przedramienia. Osoby, które chcą znacząco wzmocnić chwyt, zwiększyć sprawność i zwinność palców powinny postawić na wysokiej jakości masę plastyczną i rozpocząć ćwiczenia. Nie można zapominać także i o tym, że podczas ćwiczeń poprawia się krążenie w ręku i zmniejsza się ból oraz sztywność palców.


Dla kogo są ćwiczenia z masą?


Masa plastyczna to doskonała propozycja dla pacjentów po udarze, którzy muszą przywrócić funkcje dłoni i barków. Masa plastyczna wykorzystywana jest bardzo często również przez pacjentów, którzy są po mniej lub bardziej skomplikowanych zabiegach chirurgicznych. Osoby, które przeżywają ciągły stres także powinny postawić na plastyczną masę. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że plastyczna masa znacząco wzmacnia starzejące się ręce i dłonie, dlatego też z jej dobrodziejstwa powinny skorzystać osoby starsze, które mają problemy z utrzymaniem przedmiotów.