Na co zwrócić uwagę wybierając taboret prysznicowy?

2018-08-28

Taboret prysznicowy aktualnie jest obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki, z której korzystają osoby starsze, albo niepełnosprawne. Przed zdecydowaniem się jednak na kupno konkretnego taboretu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Materiał


Przede wszystkim niezwykle ważne jest aby taboret prysznicowy był wykonany z odpowiedniego materiału. Musi być on być odporny na działanie wody, a także w pełni bezpieczny i nie powinien podrażniać skóry. Dlatego też przed zdecydowaniem się na kupo konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego taki taboret został wykonany.

Wytrzymałość ściany


W momencie, jeżeli zdecydujemy się na kupno taborecika montowanego na stałe do ściany, to niezwykle ważne jest sprawdzenie, czy taka ściana wytrzyma ciężar osoby, która będzie siadać na krzesełku. Warto sprawdzić z czego taka ściana została wykonana i ocenić, czy na pewno można na niej zamontować taki obiekt.

Wymiary


Ponadto taki taboret powinien zostać dobrany do wielkości osoby, która będzie z niego korzystać i do wielkości kabiny. Nie może zdarzyć się tak, że taborecik zajmie całą przestrzeń kabiny prysznicowej i ostatecznie siedzenie na nim nie będzie ani komfortowe, ani możliwe. Ponadto również bardzo ważne jest, aby siedzisko takie było wystarczająco szerokie, aby osoba mająca na nim siedzieć czuła się komfortowo. Dla osób wysokich, konieczne jest zakupienie większego taborecika.