3 skuteczne sposoby, aby szybko pozbyć się siniaków

2017-11-09


Siniaki to nic innego jak uszkodzenie naczyń krwionośnych znajdujących się pod powierzchnią skóry. Zwykle pojawiają się one w wyniku stłuczeń oraz mechanicznych uszkodzeń ciała i przyjmują postać mało estetycznych, bolesnych wylewów podskórnych. Siniaki goją się dość długo. Początkowo mają sino granatowy kolor, z czasem zaczynają blednąć przyjmując różne odcienie fioletu, zieleni i żółci, aż w końcu znikają całkowicie. Aby przyspieszyć proces ich gojenia można zastosować maść na siniaki.

Sprawdzone sposoby leczenia siniaków

Sine zmiany na skórze nie wyglądają efektownie. Co więcej, są często dość bolesne. Ich gojenie można jednak przyspieszyć. Ziołowa maść na siniaki znacząco przyspiesza proces resorpcji wylewów podskórnych, usuwa obrzęk i zmniejsza dolegliwości bólowe towarzyszące siniakom. Większość środków tego rodzaju zawiera skuteczne wyciągi roślinne o działaniu przeciwzapalnym i przeciwkrzepliwym. Zmniejszają one przepuszczalność naczyń włosowatych co znacząco przyspiesza leczenie siniaków i dolegliwości z nimi związanych.

Maści na siniaki - skuteczne specyfiki łagodzące stłuczenia

Preparaty przeznaczone do leczenia siniaków są niezwykle skuteczne w działaniu. Uśmierzają ból związany z urazem, przyspieszają procesy gojenia siniaków, a co więcej, zmniejszają skłonność do ich pojawiania się na skórze. Są bezpiecznym sposobem szybszego pozbycia się mało estetycznych, podskórnych wylewów.