Tabletki na pocenie - pomoc dla osób cierpiących na nadpotliwość

2017-05-16
Każdy człowiek bez względu na wiek poci się, co jest normalną reakcją zdrowego organizmu. Niektórzy jednak mogą cierpieć na nadpotliwość poszczególnych miejsc na ciele, np. rąk, pach lub stóp i doskonałym rozwiązaniem dla tej kłopotliwej przypadłości będą tabletki na pocenie.

Kto powinien zażywać tabletki na pocenie?
Tabletki na pocenie przeznaczone są w szczególności dla wszystkich tych osób, które cierpią na hiperhydrozę, czy nadpotliwość. Jednak pocenie się może być także objawem wielu różnych chorób, a zażywanie tabletek nie wyeliminuje problemu nadpotliwości z uwagi na fakt, iż substancje czynne nie zadziałają i nie wyeliminują przyczyn choroby

Główne składniki tabletek na pocenie
Zazwyczaj głównym składnikiem tabletek na pocenie jest szałwia lekarska, która zawiera działające przeciwpotnie garbniki. To właśnie one hamują wydzielanie się potu na powierzchnię skóry. Pot zostaje wydalony poza organizm wraz z moczem i w ten sposób problem nadpotliwości zostaje wyeliminowany. 

Ponadto hamująco na wydzielanie potu działa także skrzyp polny oraz pokrzywa, które również mogą znaleźć się w składzie preparatów na pocenie. Dodatkowym elementem wywołujący pocenie może być stres, dlatego niektóre preparaty charakteryzują się także obecnością roślin, które działają na organizm w sposób wyciszający.