Trigger points - warto wziąć udział w kursie!

2017-02-24

Każdy fizjoterapeuta czy masażysta powinien być na bieżąco z najnowszymi metodami niesienia pomocy swoim pacjentom. Trigger points kurs to szkolenie przeznaczone dla wszystkich osób, które są zainteresowane poznaniem metody terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Co jest celem takiego szkolenia? Czy warto w nim uczestniczyć? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Kurs punkty spustowe - o czym mowa?

Celem szkolenia jest przede wszystkim przedstawienie teorii terapii mieśniowo-powięziowych puntków spustowych oraz omówienie wskazań i przeciwwskazań do niej. Ale to oczywiście nie wszystko. Podczas kursu przedstawiona zostanie terapia punktów spustowych w różnym ujęciu terapeutycznym a uczestnicy nauczą się nowych, praktycznych technik terapeutycznych.

Terapia powięziowa kurs - co daje?

Uczestnictwo w takim szkoleniu daje uczestnikom szereg wymiernych korzyści. Przede wszystkim jest to oczywiście nabycie umiejętności, które umożliwiają efektywniejszą pracę w porównaniu z klasycznymi metodami pracy z pacjentem. Ponadto uczestnicy kursu nabywają umiejętności pracy ergonomicznej oszczędzającej ciało terapeuty, co jest niezwykle cenną umiejętnością. Podczas kursu każdy może nauczyć się technik, które nie wymagają zbyt dużej siły a dodatkowo zdobywa się umiejętności pracy coraz popularniejszą metodą terapeutyczną, która jest wymagana przez coraz większą rzeszę potencjalnych pracodawców.