Manipulacja powięzi kurs - dlaczego warto?

2017-02-23

Rozwijanie swoich umiejętności i poszerzanie wiedzy są niezbędne zawsze wtedy, gdy chce się nieść pomoc innym osobom. Właśnie dlatego manipulacja powięzi kurs jest niezwykle popularny wśród fizjoterapeutów, lekarzy oraz innych osób, które w swojej praktyce zawodowej potrzebują wiedzy z tego typu szkoleń.

Manipulacje powięziowe kurs - czego się nauczysz?

Przede wszystkim podczas takiego - zazwyczaj pięciodniowego - szkolenia można nauczyć się diagnostyki postawy oraz dysfunkcji ruchu w nawiązaniu do powięzi. Ponadto uczestnik kursu nauczy się podstaw i zasad działania technik powięziowych, właściwego stosowania technik oraz dostosowywania ich do różnych sytuacji klinicznych. Oczywiście w dużej mierze kurs kładzie nacisk na praktykę, ale nie tylko. Przeprowadza się szereg wykładów dotyczących wiedzy teoretycznej, aby w następnym kroku płynnie przyjść do praktyki i testowania technik.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Zdolność dynamicznego poruszania się zazwyczaj zawdzięczamy biomechanicznym oraz sensorycznym właściwościom powięzi. Zgodnie z aktualną wiedzą, bez wątpienia powięź należy traktować jako czynnik, który ma znaczenie w procesie klinicznego rozumowania. Na szczęście za pomocą funkcjonalnych technik powięziowych można  wycofać dysfunkcyjne zmiany, co z kolei spowoduje, że ruchomość zostanie zoptymalizowana. Poprawi się również postawa pacjenta, wydajność ruchu oraz postrzeganie ciała.