Sposoby na bolące stawy, czyli jak sobie skutecznie pomóc

2017-01-15

Wraz z upływem lat zaczynają pojawiać się problemy ze stawami. Przysłowiowe łamanie w kościach, któremu towarzyszy ból, może skutecznie utrudnić codzienne wykonywanie obowiązków. Bóle kości zwykle zapowiadają problemy ze stawami, a ściślej mówiąc z chrząstką stawową. Zbyt mała ilość kwasu hialuronowego doprowadza w końcu do zanikania chrząstki, pojawienia się bólu i stanów zapalnych. Na szczęście obecnie można spowolnić te niekorzystne zmiany można spowolnić, m.in. dzięki preparatom takim jak Synocrom Forte z kwasem hialuronowym.


Sposoby na utrzymanie stawów w dobrej kondycji


W celu utrzymania dobrej kondycji stawów, warto regularnie spożywać produkty o działaniu przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym. Przykładem jest tutaj imbir, który wykazuje największe działanie w formie świeżego kłącza.


Zdrowe stawy to takie, które są zaopatrywane w witaminę C, która opóźnia procesy ich starzenia. To właśnie owa witamina jest niezbędna do produkcji kolagenu, który jest budulcem chrząstki stawowej. Warto więc do codziennego menu wprowadzić cytrusy i paprykę.


Niezwykle pomocny jest także kwas oleinowy, który znajdziemy w oleju lnianym. Łagodzi on stany zapalne.


Pomocne są także suplementy diety zawierające kolagen, chondroitynę, czy kwas hialuronowy. Preparaty typu Synocrom Forte, czyli zawierające kwas hialuronowy zmniejszają bowiem ból i poprawiają stan stawów. Te cenne substancje są zazwyczaj wstrzykiwane w dokuczający staw, dzięki czemu można liczyć na stosunkowo szybką ulgę.