Kurs terapii ręki w Warszawie. Dla kogo i gdzie go szukać?

2016-12-15

Ręka to jedna z najważniejszych składowych naszego ciała. To dzięki niej operujemy różnego rodzaju narzędziami, chwytamy to, co nam w danej chwili potrzebne, piszemy, jemy czy nawet obracamy kartki książki. Jeśli nasze ręce nie funkcjonują prawidłowo, proste czynności, takie jak jedzenie, stają się prawdziwym wyzwaniem.

Zaburzenia w funkcjonowaniu ręki i dłoni. Co robić?

U wielu dzieci występują zaburzenia w prawidłowym działaniu ręki. Jedni z nas rodzą się z niepełnosprawnością i ich dłoń jest słabsza czy nieprawidłowo skonstruowana. U innych nieprawidłowości są przejściowe i mogą być wynikiem, np. choroby czy nieprawidłowo kierowanego rozwoju.

Jeśli zauważymy, że nasza pociecha ma problemy z operowaniem rączką – nie umie chwytać przedmiotów, nie panuje nad dłonią czy nie radzi sobie z podstawowymi czynnościami samoobsługowymi – powinniśmy się zgłosić do specjalisty zajmującego się motoryką dzieci.

Warszawa. Gdzie na kurs terapii ręki?

Dzieckiem, u którego występują zaburzenia w sterowaniu dłonią, powinien zająć się terapeuta, który ukończył kurs tzw. terapii ręki. Gdzie znaleźć takie szkolenie w stolicy? Jeśli interesuje nas terapia ręki kurs Warszawa oferuje mnóstwo szkoleń – te są organizowane przez ośrodki i centra terapeutyczne. Na kurs terapii ręki mogą zapisać się zarówno fizjoterapeuci, jak i nauczyciele, pedagodzy specjalni, logopedzi – wszyscy ci, którzy mają do czynienia z dziećmi mającymi zaburzenia motoryczne dotyczące ręki.