Powięziowe manipulacje - szkolenie

2016-10-24

Kursy w branży medycznej i rehabilitacyjnej stale rozbudowują swoją ofertę - dzieje się tak z uwagi na rosnącą wiedzę oraz nowe możliwości, jakie pojawiają się w tej dziedzinie. Stosunkowo nową propozycją jest kurs omawiający zagadnienia manipulacji powięziowych - metoda ta zaliczana jest do manualnej rehabilitacji i stanowi skuteczne rozwiązanie umożliwiające zniwelowanie dolegliwości bólowych u wielu pacjentów.

Manipulacje powięziowe kurs

Decyzja o udziale w podobnym kursie powinna być motywowana faktyczną chęcią opanowania niezbędnej wiedzy oraz umiejętności, które umożliwią prowadzenie terapii nową metodą.

Istotą manipulacji powięziowych staje się precyzja w ocenie punktów ograniczających ruchomość pacjenta oraz miejsc, w których pojawia się ból. W związku z tym kandydat na rehabilitanta tą metodą zobligowany jest do nabycia merytorycznych podstaw budowy anatomicznej człowieka, w celu dokonywania późniejszych ocen i podejmowania działań rehabilitacyjnych.

Rehabilitant manipulacji powięziowych - niezbędne kompetencje

Oczywistym jest, że terapeuta specjalizujący się w konkretnej metodzie powinien posiadać także szeroką wiedzę dotyczącą innych sposobów terapii - obycie w temacie rehabilitacji, jak również poznawanie nowych sposobów pomocy pacjentom oraz wdrażanie ich w praktyce to jedne z podstawowych aspektów, jakie odnoszą się do osoby rehabilitanta. Praca z pacjentami wymaga bowiem profesjonalizmu w najwyższym stopniu.