Centrum medyczne - czyli nie tylko NFZ

2016-10-12

Proces leczenia często wymaga wsparcia ze strony wielu specjalistów. Dlatego też tak często spotykanym widokiem na medycznej mapie Polski, są tak zwane centra medyczne. Nie zawsze muszą one działać w oparciu o narodowego ubezpieczyciela. Czasem działają też prywatnie. Jakie zalety niosą ze sobą prywatne centra medyczne?

Szybki dostęp do lekarza


Zwykle prywatna praktyka lekarska jest szybsza, od praktyki tradycyjnej. Od momentu rejestracji, do wizyty u specjalisty, zwykle mija znacznie mniej czasu. W większości przypadków jest to maksymalnie kilka tygodni. W przypadku tradycyjnej "państwowej" formy leczenia, może być to nawet kilka lat.

Inne podejście do Pacjenta


Medyczne Centrum Ryska o charakterze państwowym, działa w sposób rynkowy. To z kolei oznacza, że pracuje ono w warunkach konkurencji, co przenosi się na zupełnie inne traktowanie Pacjenta. Cóż, w przypadku przychodni prywatnych, walczy się o Pacjenta i tym samym - o znacznie większe dochody.

Sprawniejsza rejestracja


Zwykle prywatne, medyczne centrum posiada bardziej zaawansowaną rejestrację. Często też odbywa się ona przez internet, co wiąże się z brakiem konieczności odwiedzin konkretnej przychodni. Jest to rozwiązanie o wiele korzystniejsze dla pacjenta.