Kasztanowiec na problemy z nogami

2016-07-28

Problemy z żylakami i krążeniem są coraz częściej spotykane, nawet wśród bardzo młodych osób. Z tego też powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się naturalne sposoby na radzenie sobie z tego typu problemami. Jedną z najpopularniejszych roślin stosowanych do problemów związanych z krzepliwością krwi, krążeniem czy ciężkimi nogami jest kasztanowiec.


To okazałe drzewo dochodzące do wysokości dwudziestu pięciu metrów charakteryzuje się wielką, gęsto ulistnioną koroną. Niewielu zdaje sobie sprawę, że osiąga ono wiek aż do 200 lat i mimo dużych wymagań glebowych, jest bardzo popularnym drzewem. Funkcjonuje nie tylko, jako drzewo dekoracyjne i ozdobne, ale znane jest także z cennych właściwości leczniczych, dzięki którym wyciągi z kasztanowca możemy znaleźć w wielu różnych preparatach leczniczych dostępnych na półkach aptek i sklepów zielarskich.


Jednym z najpopularniejszych leków dla osób, które skarżą się na objawy niewydolności żylnej, krążenia obwodowego czy krążenia mózgowego, jest Venoforton. Ten roślinny produkt w znakomitej większości składa się z wyciągu z kasztanowca - na sto gram produktów, znajdziemy go aż czterdzieści procent.


Jednocześnie należy pamiętać, że nie jest to produkt, który może stosować każdy. Przede wszystkim nie należy go stosować u dzieci poniżej dwunastego roku życia oraz kobiet w ciąży lub karmiących, gdyż zawiera w sobie do 70% alkoholu etylowego.