Przyrządy do ćwiczeń - o czym pamiętać i co wybrać?

2016-06-01

Niektóre ćwiczenia można wykonywać samodzielnie w domu, a więc brak karnetu na siłownie nie stanowi żadnej wymówki dla lenistwa. I chociaż przyrządy do ćwiczeń nie są koniecznością, warto w niektóre wyposażyć swój domowy asortyment.


Przyrządy do ćwiczeń - o czym pamiętać i co wybrać?

Przed ostateczną decyzją kupna, należy zastanowić się, do czego konkretnie ma nam posłużyć wybrany sprzęt do ćwiczeń. Niektórym zależy bowiem na budowaniu ogólnej sprawności, inni mają na celu rozciąganie ciała, a jeszcze inni chcą zbudować masę mięśniową.

Przyrządy do ćwiczeń w domu wcale nie muszą kosztować fortuny, a obecnie można zakupić wiele różnych akcesoriów od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, które nie doprowadzą nas do bankructwa. Mata do ćwiczeń, czy skakanka to mały koszt, a można nawet nabyć skakankę z licznikiem, dzięki czemu wiadomo jest, ile kalorii zostało spalone lub ile powtórzeń zostało wykonanych. Jeśli preferujemy pilates, to warto posiadać elastyczną piłkę, która posłuży też do wykonywania brzuszków i rozciągania mięśni grzbietu. Na wysmuklenie sylwetki, szczególnie talii, sprawdzi się hula-hop, które dodatkowo wzmocni mięśnie brzucha. Droższe egzemplarze są wyposażone w wypustki, kulki i można nawet dostać hula-hop magnetyczne.