Leki ziołowe na uspokojenie

2016-05-24

Leki na uspokojenie pomagają w redukcji stresu i napięcia. Dostępne są w zasadzie w każdej aptece pod różnymi postaciami. Stosuje się je także w leczeniu nerwicy. Natomiast aby łagodzić negatywne skutki stresu wystarczą uspokajające leki ziołowe od Lekinatury.pl.


Stanowią one szeroką grupę składników, które wpływają na równowagę psychiczną. Zwykle stosowane są w niezbyt skomplikowanych przypadkach. Na rynku dostępne są w postaci tabletek, kapsułek, syropów i herbatek.


Do najskuteczniejszych leków ziołowych na uspokojenie należy melisa lekarska. Działa ona kojąco na układ nerwowy, zalecana jest zwłaszcza w przypadku występowania zburzeń bezsenności oraz w sytuacjach pobudzenia nerwowego. Kozłek lekarski (inaczej waleriana) jest jednym z najchętniej stosowanych ziół uspokajających. Działa w przypadku nerwicy serca oraz w stanach lękowych.


Chmiel zwyczajny wskazany jest szczególnie dla kobiet przechodzących menopauzę oraz w stanach poddenerwowania, nadpobudliwości i rozdrażnienia. Skutecznie zwalcza objawy tzw. zmęczenia nerwowego. Osobom cierpiącym na bezsenność zalecana jest z kolei męczennica cielista. Ziele serdecznika natomiast wzmacnia serce i przynosi ukojenie dla skołatanych nerwów.


Leki te znane i stosowane są od wielu wieków. Nie prowadza one do uzależnienia organizmu. Jednak preparaty zawierające alkohol etylowy (syropy) nie powinny być pod żadnym pozorem podawane kobietom w ciąży oraz małym dzieciom.