Urofort - krople na kamicę nerkową

2016-04-19

Kamica nerkowa jest chorobą, która może mieć przyczyny w wadliwej budowie układu moczowego lub być wynikiem diety. Ta ostatnia występuje najczęściej. Rozróżniamy trzy jej odmiany: szczawianowa, fosforanowa, moczanowa.

Jak powstają kamienie nerkowe

Zadaniem nerek jest oczyszczanie krwi z substancji szkodliwych, które następnie usuwane są wraz z moczem. Czasami jednak substancje te nie ulegają rozpuszczeniu i osadzają się w nerkach. Początkowo są niewielkie, ale stale przyciągają do siebie nowe cząsteczki. Powstawanie kamieni nerkowych jest procesem długotrwałym i nie występują żadne objawy.

Objawy kamicy pojawiają się wtedy, gdy kamienie zatykają kanaliki nerkowe. Może wtedy wystąpić kolka nerkowa, krwiomocz i uczucie parcia na pęcherz. Obecność kamieni można stwierdzić przy pomocy badania USG.

Jak walczyć z kamicą

Najlepiej jest jej zapobiegać. Osoby, które mają skłonność do odkładania kamieni powinny zmodyfikować swoją dietę, w zależności od rodzaju kamieni. Wskazane jest także przyjmowanie dużej ilości płynów. Bardzo dobre efekty przynosi stosowanie preparatów ziołowych.

Urofort

To krople będące wyciągiem alkoholowym ziół o działaniu moczopędnym:

pokrzywy,

liścia mącznicy,

nawłoci.

Stosowanie Urofortu wskazane jest przy stanach zapalnych dróg moczowych i w profilaktyce kamicy nerkowej.