Skuteczna walka z żylakami - co można zrobić?

2016-01-27

Żylaki, najlepiej widoczny objaw niewydolności żylnej, mogą nam sprawić wiele problemów. Niebieskawe żyły, z czasem coraz bardziej widoczne, szpecą nasze nogi i są przyczyną coraz większych problemów związanych z poruszaniem się. W jaki sposób można z nimi walczyć?


Proste sposoby-wspaniałe efekty

Siedzący tryb życia lub stanie zbyt długo w tej samej pozycji-oto główne przyczyny problemów z żylakami. By ograniczyć ten problem, należy pamiętać o roli aktywności fizycznej. Spacery i proste ćwiczenia mogą chronić nas przed żylakami, mogą też skutecznie hamować ich rozwój. Pomocne jest też leżenie z nogami uniesionymi do góry. W takiej pozycji przepływ krwi w kończynach dolnych jest usprawniany, co zmniejsza ryzyko tworzenia się żylaków. W bardziej zaawansowanych przypadkach warto sięgać po specjalne rajstopy i elastyczne opaski, tworzone specjalnie z myślą o osobach cierpiących z powodu żylaków.


Leki pełne cudownych składników

W walce o dobrą formę mogą nam też pomagać specjalistyczne leki na żylaki. Są to przede wszystkim leki w formie maści lub żelu, choć nie tylko takie rozwiązania można dziś wykorzystywać. Jakie składniki powinny się znaleźć w środkach na żylaki? W lekach oraz w suplementach diety ważna jest diosmina, która zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych i chroni je przed pękaniem. Hesperydyna chroni przed obrzękami, z kolei rutyna wzmacnia naczynia włosowate. Z kolei w tak popularnych maściach cennym składnikiem jest wyciąg z kasztanowca oraz wyciąg z z kłącza ruszczyka kolczastego.