Jak korzystać z rollerów fitness?

2015-10-01
W ostatnich latach dziedzina fitness przeżyła swój ogromny rozwój. Już dziś można więc skorzystać ze specjalnych urządzeń i akcesoriów, które ułatwiają wykonanie treningu. Jednymi z nich są rollery.Takie wałki służą do rozmasowywania i rozluźniania ciała. Należy z nich korzystać bezpośrednio po wykonanym treningu. Na takie rozluźnianie warto poświęcić przynajmniej kilkanaście minut.
 Profesjonalni sportowcy preferują również "rollowanie", które trwa ok. godziny. Wykonuje się je wtedy w dni nietreningowe. Dzięki temu można przygotować ciało do dalszego wysiłku. Osobom początkującym zaleca się jednak rozluźniać ciało przez średnio 15 minut. Należy przy tym zająć się każdym mięśniem z osobna. Masuje się go wzdłuż jego przebiegu i na całej długości.
 Następnie można przejść do innych partii ciała. Cały cykl trzeba jednak powtórzyć kilkukrotnie, aby poprawić jego efekty. Rollery fitness powinny więc być niezbędnym dodatkiem każdego sportowca. Dzięki nim można zapobiec powstawaniu kontuzji, urazów oraz wspomóc swoją regenerację. Nie należy więc zapominać o najważniejszej części treningu, jaką jest rozluźnianie mięśni. To właśnie ten cykl pozwala na dłuższą metę poprawić osiągnięcia sportowe.