Kołnierze ortopedyczne

2015-06-10

Jedną z najpopularniejszych dolegliwości jest uraz odcinka szyjnego kręgosłupa. Może on sprawiać znaczny ból i dyskomfort chorej osobie. Oczywiście aby zapobiec takim urazom na przyszłość, potrzebna jest dobra rehabilitacja. Zanim jednak przejdziemy do specjalnych ćwiczeń, powinniśmy zainwestować w kołnierz ortopedyczny.

Kołnierze ortopedyczne służą do usztywniania odcinka szyjnego kręgosłupa. No i sprawdzają się w tej roli bardzo dobrze. Jeśli przez dłuższy czas, zapobiegniemy cięższym urazom, które mogłyby się pojawić w przyszłości. A takie niewyleczone schorzenia mogą doprowadzić do cięższych chorób. Oczywiście wyróżniamy wiele różnych kołnierzy ortopedycznych, a każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Niektóre posiadają specjalny otwór tracheostomijny. Dzięki niemu możemy sprawdzać swoje tętno i je kontrolować. W Polsce najczęściej korzysta się z kołnierzy wielokrotnego użytku. Są one dokładnie czyszczone i dezynfekowane, zanim trafią do kolejnego pacjenta. A to rozwiązanie znacznie obniża ich cenę.

Jednym z najczęściej stosowanych rodzajów kołnierzy jest kołnierz ortopedyczny Schatza. Idealnie sprawdzi się u osób, które większość swojego czasu spędzają przed komputerem lub laptopem. Taki kołnierz jest bardzo miękki i gwarantuje komfort oraz wygodę. Jeśli w niego zainwestujemy, na pewno poprawimy jakość swojego życia i ułatwimy sobie powrót do formy oraz zdrowia.