Rehabilitacja sportówców

2015-06-18

Coraz częściej zaczynamy prowadzić aktywny tryb życia. To właśnie dlatego uprawiamy różnorodne sporty. Jednak pewne dyscypliny mogą sprzyjać poważnym kontuzją. Jedną z nich jest uraz nadgarstka.

Taki wypadek grozi szczególnie osobom, które aktywnie grają w np. tenisa. W końcu podczas takiej dyscypliny musimy ciągle poruszać swoimi nadgarstkami. Jeśli więc zauważymy u siebie niepokojące objawy, jak najszybciej udajmy się do specjalisty. Dzięki temu rehabilitacja będzie dużo prostsza. Oczywiście podczas jej trwania powinniśmy zrezygnować z aktywności fizycznej. Nie narażajmy jeszcze bardziej swoich nadgarstków. Skupmy się na ćwiczeniach, które zaleci nam specjalista. Wykonujmy je regularnie, a na pewno szybko zaczniemy zauważać pozytywne zmiany. Oczywiście dla niektórych osób kontuzje są czymś przerażającym, ponieważ przez nie jeszcze długi czas nie można uprawiać sportów. Jednak jest na to sposób. Wystarczy, że postawimy na stabilizator nadgarstka. Dzięki niemu dobrze usztywnimy pewną część ręki i ochronimy ją przed niekorzystnym wpływem różnych czynności.

Podczas różnych urazów najczęściej od razu udajemy się do apteki. Zakupujemy specjalne maści, które tak naprawdę nie przynoszą pozytywnych rezultatów. Zamiast więc wydawać kolejne pieniądze, wybierzmy się na wizytę do ortopedy. Dzięki niemu rehabilitacja okaże się naprawdę prosta, a my powrócimy do swojej dalszej gry i aktywności.